Klenot v péči o tělo – manuální lymfodrenáž

dne

Manuální lymfodrenáž. Co o ní víme? Známý je do velké míry fakt, že dobře funguje pro ženy k odstranění pomerančové kůže. Ale věděli jste, že tato jemná ruční masážní technika významně pomáhá také k odstranění únavy a posiluje imunitní systém?

Takže konec s rýmou a nachlazením. Celkově má pravidelná lymfodrenáž na tělo výrazně posilující detoxikační a regenerační účinek. Je to takový malý a dosud nedoceněný klenot mezi masážemi.  Věřte mi, že již po první lymfodrenáži odejdete s lehkým krokem.


Co to ta lymfa vlastně je? 
Pro lepší představu, lymfatický systém je v těle umístěn podobně jako krevní tělní systém.  Jen má vlastní rozvodné trubky a proudí v něm na místo krve míza. Z velké části je uložen v kůži a podkoží. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla, které tekutinou zvanou míza, odchází z uzlin dále ven z těla.  Lymfa (míza) ale obsahuje kromě toxinů také vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, vitamíny rozpustné v tucích, hormony apod. Proč to píšu? Čtěte dál.

Lymfatický systém je uložen v podkoží, proto je terapie velmi jemná. Mnoho lidí neumí přijmout jemnou péči, proč? To je již otázka z jiného „soudku“, ale nelze ji při lymfodrenáži vynechat. Vše je jedním – tělo a mysl…Katy


Proč jste unavení a neustále nemocní? 
Jak jsme již zmínila. Míza obsahuje nejen škodlivé látky a odpady, ale také vodu, bílkoviny, tuky, soli, hormony atd. A když lymfatický systém nefunguje nebo je díky špatnému životnímu stylu, nevhodné stravě, stresu, nedostatku pohybu, špatného dýchání a tak dále, je tok mízy pomalý. Nestíhá z těla vylučovat odpady, ale také nestíhá po těle rozmístit včas ani látky prospěšné – živiny, vitamíny.  A jsme u jádra pudla. Jednoduše a stručně řečeno. Tady pak vznikají problémy. Usazeniny dělají nevzhledné dolíčky. Míza v lymfě plyne pomalu a nedodává tak tělu dostatek živin, takže jste unavení. Pomalu se po těle šíří i obranné látky a tak váš imunitní systém hlásí červenou. 


Co vás může varovat a upozornit na problém?
Varovné signály, jako je bolestivost lymfatických uzlin, jejich zduření, otoky, únava a vyčerpanost jsou projevy zvýšeného zatížení našeho mízního systému a zasluhují vaší pozornost. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly nebo  metličky na kůži.


Jak probíhá manuální lymfodrenáž?
Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuji lymfatický (mízní) systém těla. Masáž je velmi jemná, nebolí a provádí se bez olejů, protože celý mízní systém je z velké části uložen v kůži a podkoží.


Opravdu účinná zbraň proti pomerančové kůži
Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy. Chce to jen pravidelnost.

Na začátek je dobré dát si třeba měsíční kůru a každý týden si zajít na lymfatickou manuální lymfodrenáž, upravit vhodně jídelníček a doma provádět automasáž. Jak na to? Ráda Vám poradím, jak s domácí péčí tak s úpravou jídelníčku. 
Kačka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s