Občas jdu domů a brečím vděčností

…článek jsem vykopala ze starého webu… je datován rokem 2016, ale nic bych neměnila a je hezkým shrnutím toho co a proč dělám. A proč si tak pečlivě školím maséry… 🙂

Z marketingu k terapiím

Začátky v téhle profesi jsou těžké. Než se přestanete kontrolovat, necháte se vést intuicí, dovedete si v hlavě propojit čistě faktické znalosti anatomie, funkční anatomie, představit pohyby svalů a vžít se do kůže klienta, začít pracovat s energií mojí i Vaší.  Ať již hýčkám své klienty na masáži či jiné terapii nebo je učím se správně hýbat. 

Ale, když se u mě poprvé dostavil moment, totálního uvědomění si, že umím a dovedu pomoci. Když jsem zjistila, že jsem našla nejen práci, ale naplnění a smysl mého bytí, pocítila jsem okamžik úplného štěstí a obrovskou vděčnost za život. A to přeji každému z Vás. Moje práce je pro mě smysl, radost, ale i motor jít dál. Lidské tělo, vy, vaše spokojenost i nespokojenost mě jako člověka neustále příjemně nutí vstřebávat, hledat další a další informace, rozvíjet intuici a hledat souvislosti. 

Proč to píšu? Tak za prvé Vás ujistit, že nejsem úchyl. Ale opravdu svoji práci miluji. A možná je dobré vysvětlit, proč se nemusíte bát, přijít si poléčit vaše bolavá záda, zbavit se nad míry stresu nebo se poradit, jak se dát do formy.

Není to samozřejmost v dnešním světě, mít takový vztah k tomu co děláte, to si uvědomuji. A proto to berte jako motivaci, že to jde a ne jako chvástání. Já sama jsem si prošla dlouhou cestu než jsem zjistila, že jsem prostě pečovatel, umím to a lidé to cítí. Vnímám jako své poslání, vést Vás ke zpomalení, zastavení se k odpočinku.

Osobní koučink… běžná součást mých dnů… je to krásné řemeslo, které práci masérky a terapeutky harmonicky doplňuje….

Podruhé ale vyhořet nechci!

Proto se fakt snažím vědomě žít to, co učím a předávám dál. Pro mě je odpočinek formou terapie, nutné terapie. Ať již relax formou masáží to prostě miluju nebo aktivní „dřina“ pohybem a je jedno jestli je to kolo, brusle, tanec nebo sex (ano i to je zdravý pohyb.-).

Obojí má svůj význam a je pro tělo nezbytné obzvlášť v dnešní době. Z vlastní praxe a osobní zkušenosti vím, že tyhle „maličkosti“ dovedou vrátit do formy.  Zdravé a fyzicky vyrovnané tělo, je základní kámen i pro lepší rozvoj na mentální úrovni. Tělo a mysl jsou jedno. To prostě nechci a ani nelze oddělovat a nedělám to ani při terapiích.

Z vlastního příkladu. Dnes ráno jsme se vzbudila a věděla, že je něco úplně špatně. A taky, že jo. Při pohledu do zrcadlo jsem zjistila, že je ze mě krásný „sysel“. Zlobí mě zub. A vlastně celý den jsme nedovedla pořádně vnímat nic jiného. Lehká bolest, nepohodlí, protože nemůžu pořádně mluvit ani jíst. Jedna fyzická slabost a hlava je mimo. Ale tak odpočívám, práci jsem odložila a je mi lépe. Tělo říká stop a tak mu to dopřeji.

Ale zpátky na začátek. Proč, že to miluji masáže a na druhé straně fyzický pohyb. Získám pár vzácných minut, kdy musím vypnout mobil, nemusím mluvit, jsem jen já a moje tělo, myšlenky. A pohyb. To hezky vystihl Petr Růžička – pohyb je život, amen.-). Napsal o tom hodně hezkých článků, tak doporučuji sledovat jeho blog nebo FB.

A z masáže či ta „dřina“ z mého pohledu terapeutky? To je prostě koncert, pro moje ruce, pohyb a radost v každé chvíli, kdy cítím, že se pod mýma rukama tělo uvolňuje, blokády, ztuhlé svalstvo pomalu povoluje a vaše energie se znovu rozproudí. Nebo Váš spokojený úsměv, když jste zdolali první cvičení a je Vám lépe, jste pyšní, že jste začali! To cítím. A to bych vám ráda předala.

Odpočinek není luxus

Najděte si čas. Zajděte si užít tu vaši chvilku. Protože aktivní či pasivní odpočinek opravdu není luxus. Je to nutnost. Lidské tělo není stavěné na dlouhé sezení u počítače, zírání do monitoru, vysedávání po lokálech. Navíc žijeme v informační smršti, všeho je opravdu na jednoho moc… ze všech stran se valí informace, „povinnosti“ a je těžké, i když ne nemožné, se v tom dobře orientovat a nenechat se zavalit.

Proč ještě? Protože věřte mi, že ty reklamy lžou. Žádná pilulka Vám nepomůže se lépe uvolnit, žádný zázračný lék není. Je to o vědomém rozhodnutí, že se o sebe budete starat, pravidelně. Poděkováním Vám bude zdravé tělo a čistá mysl. 

A to je základ zdraví v který věřím, který se pro mě stal alfou i omegou mé práce. V to, že lidské tělo a mysl dovedou vše, co si vy sami chcete, pokud o sebe budete pečovat s láskou a budete vnímat, jak s vámi tělo mluví. Máte nekonečné možnosti. 

Mějte se rádi, Kačka

Začátky…

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s