Podzimní trend NEDOKONALOST

aneb Jak se nenechat dokonalostí brzdit ve svých přáních, snech a tužbách

NEDOKONALOST. Je velmi osvěžující. A věřte, že sama vím, že se to hezky říká, ale hůř udělá. V mém případě na tom již makám. Dovoluji si být nedokonalá, nevrlá, naštvaná a rozčílená. Po krůčcích si plnit své sny. Třeba začít psát. A i když moje představa o skvělém článku se liší od reality, dělám to. Dost se mi ulevuje, vztahy jsou vyrovnanější, já spokojenější a práce jde od ruky.

Není to dokonalé, ale jsem to já, teď a tady. Vše v mém životě je postupně nějak tak víc v klidu, lehčí. Ano a to včetně mojí peněženky, protože prostě ty sluchátka jsem potřebovala, protože jsem sebe-vědomě zjistila, že potřebuji tancovat a k tomu hudbu a taky přeci je čas si plnit ty sny z puberty, protože si to zasloužím neb koukej na můj seznam MYHERO (moje rada číslo 3 v dnešním článku).

A tak to má být a doporučuji to každé z Vás. Proč? Proč na sebe nevytvářet zbytečný tlak? Proč je dobré občas vypnout telku a sítě. Proč se přestat srovnávat a plnit očekávání jiných? Proč dělat věci i kdyby nedokonale? Proč se naučit oceněnit se sama? A co dělat, když to nejde?

Co nás vede k perfekcionismu?

Troufám si směle tvrdit, že v první řadě jsme to my samy. Denně navíc naše „to musíš“ přiživují tlaky z okolí – média, rodina, internet, kamarádky a všechny ty poučky… to bys měla…

Každá s z nás žijeme několik rolí. Matka. Manželka. Milenka. Hospodyňka. Zaměstnankyně nebo podnikatelka. A nespočet dalších, které jako ženy musíme dnes a denně zvládat. A všichni čekají, že je budeme zvládat s noblesou, lehkostí a úsměvem. A jako ženy jsme se naučily tato očekávání plnit. V tom nekončícím shonu ale zapomínáme na to nejdůležitější. Na sebe.

Žena je neuvěřitelně silná bytost. Ale v první řadě, je třeba naučit se mít ráda a zařadit péči o sebe jako důležitou součást každého dne, aby Vaše vnitřní síla měla stále odkud čerpat. A začít můžete hned teď.

Jak se nenechat strhnout davem?

Každá z nás chceme někam patřit. V Maslowově hierrachii potřeb je to třetí stupínek sociální potřeby, kterou má přirozeně každá z nás. Hned po Příjmu potravy a vody a Zajištění obydlí a bezpečí. Je třeba si to uvědomit. Ano, chceme přirozeně vycházet s lidmi a vyhovět okolí, protože chceme někam patřit, chceme, aby nás měli rádi. A proto se snažíme být dokonalé, vše zvládat.

Často se snažíme vyhovět. Všem. A přes vlastní čáru. A trápí nás, že ta polévka není dost dobrá, že jsem přijela pro děti do školy pozdě, že jsem se pohádala s přítelem, že mám dneska mastnou hlavu a že sakra, podnikám a pořád jedu jako křeček a výsledky nevidím? To milé dámy vede velmi často nejen k přepracování, ale také k depresím, vyhoření i zdravotním problémům.

Když se sama nebudete cítit sebe-vědomá, je zde riziko, že se budete točit v kolečku a je malá šance, že se ve svém životě posunete dál. Nebudete mít energii na další svůj rozvoj, ať již v osobním či pracovním životě.

No a co s tím? Nechci tady vypisovat romány. Ráda bych Vám přinesla pár užitečných tipů, které Vám pomohou ocenit se, udržet si v životě zdravý pořádek a začít dělat to, na co si jako „nedokonalé“ netroufáte, protože čekáte, až bude ten dokonalý moment až budete dokonalá. Denně vídám ve své praxi desítky žen a věřte, že jsem ještě nepotkala ženu, která nebyla dokonalá. Každá jste skvělá po svém. Tak si najděte pár minut, teď hned. Níže najdete tři jednoduché tipy, jak začít. Stačí vybrat jeden. To zvládnete. A to i na záchodě (nesmějte se, často je to jedinné místo, kde jste sama nebo ne?).

Představy jsou skvělé, ale jak je proměnit ve skutečnost

Je třeba začít něco dělat hned – nemusí to být dokonalé, stačí TO začít dělat. Jakkoli. Ale pravidelně. Takže úkol 1 minuta dýchání a napsání 5 věcí s pochvalou, jak je v bodě 3, se může zdát hodně z Vás infantilní, nedokonalé, ale. Když to nezkusíte, tak nezjistíte, jestli to funguje. A věřte mi, že po 7 dnech praktikování se budete až divit, jaký máte krásný seznam Vámi udělaných věcí, úkolů. A to už je pořádná dávka motivace a také důvod, proč se přestat bát a dělat si obavy, že nejste dokonalá. Navíc i důvod proč si v neděli dát na pár desítek minut nohy nahoru a v klidu bez výčitek vypnout.

PODZIMNÍ TRENDY SUPER ŽENY

1 Třidit je ekologické. A také nutné. Denně jste od rána zasypávána přebytkem informací, zpráv, věcí. Každý den večer. Najděte jednu věc, kterou ze svého života vyřadíte. Protože ji nepotřebujete. A dejte ji k recyklaci, vyhoďte nebo vymaže. Je úplně jedno, co to bude. Zda kniha, zapékací mísa nebo informace (promazáváte si emaily, přátele na FB?). Udělejte si z toho rituál.

Proč to dělat? Hezky Vás to zastaví v denním shonu. Zamyslíte se, co vám den přinesl, odnesl. Je to malý, ale podstatný krůček k příjemnému pořádku ve vašem životě, ve vaší hlavě nebo v bytě. To už je jedno. Vše spolu souvisí. Vy získáte tolik potřebný nadhled. Pomyslně vystoupíte z toho denního kolečka povinností. A to je důležité. Zastavit se a podívat se na věci „zhora“.

2 VY a JÁ určujeme módní trendy. A tento podzim se nosí nedokonalost. To je prostě trend. A tak to berme. Moc nad tím nepřemýšlejte. Berte to jako fakt. Nikdo nezkoumal, proč Madona běhá se špičatou podprsenkou, začali se prostě prodávat a nosit. Protože Madona to nosí, tak já budu taky. A tak buďte Madonou. Dopřejte si ten luxus, nepřemýšlet, ale konat. Co jste v posledním měsíci pro sebe neudělala, protože… ale ne, ještě to chce tohle, ne ještě počkám, až si ty šaty vezmu, zhubnu… a příkladů si jistě sama najdete dost. A to si hned napište, vyberte si jednu věc, k té si dejte datum a čas, kdy to uděláte a hurá do toho. Prostě to udělejte. I kdyby jste měla jít ven v sukni, která není zalemovaná. Fakt. Udělejte to.

3 Nadechněte se a pochvalte se. Potřebujete pro své činy motor a tím může být Vaše vnitřní motivace. A tohle funguje. Nutno říci, že pouze pokud se to dělá. Dělá se to pravidelně. A znovu opakuji, pouze pokud se to dělá. Vyzkoušejte si to hned. Stačí k tomu minuta, hodinky, papír a tužka. Ideální je Váš diář, ať vidíte den po dni pokroky a celý seznam MYHERO (tak si ho nazývám já, vy si najděte klidně svůj vlastní).

Tak si teď hned, prosím, nastavte na stopkách 1 minutu. A tu si nechte pro sebe. Nadechněte se, zavřete oči, vydýchněte a opakujte. A v hlavě si projděte dosavadní den a najděte 5 věcí, které jste již zvládla a pochvalte se. Nahlas. A poděkujte. A napište si to do diáře.

Udělala jste to? Napište mi! Zajímá mě to. Opravdu. A pokud pořád řešíte, máte otázky a opravdu chcete změnu. Objednejte se na osobní konzultaci. Jde to pohodlně online a já Vás pak ráda Vás uvidím osobně.

Užijte si krásný týden, Katy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s